Pracujemy całą dobę

Zadzwoń – jesteśmy dostępni dla Ciebie 24/7

+48 531 154 651

Podejmiemy się każdego wyzwania!

Facebook

Google+

 

Pomiary i przeglądy

Warszawski Elektryk > Oferta dla Państwa > Pomiary i przeglądy

Pomiary i przeglądy instalacji elektrycznej

Bezpieczeństwo instalacji elektrycznych to najważniejsza rzecz, o której powinien pomyśleć każdy właściciel mieszkania czy domu jednorodzinnego. Odpowiednio zabezpieczona instalacja to gwarancja bezproblemowego działania oraz ochrony przed awariami. Większość usterek wynika z nieprzeprowadzonych pomiarów lub przeprowadzonych za pomocą przestarzałego, a co za tym idzie nieprecyzyjnego sprzętu. Dzięki usłudze pomiaru i przeglądu instalacji elektrycznej, ochraniasz siebie oraz swoje urządzenia przed różnymi awariami.

 

Czym wykonujemy pomiary?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, nasze pomiary wykonywane są przy pomocy wysoce specjalistycznych urządzeń,które używane są do sprawdzenia zabezpieczeń różnicowoprądowych pętli zwarcia , czy izolacji (przykładowo korzystamy z SonelMPI-530).Wszystkie urządzenia dostarczają precyzyjnych i bezpiecznych pomiarów z wynikami, które pomogą w otrzymaniu zaświadczenia przeglądu okresowego.

 

Czy pomiary własnoręczne są możliwe?

Jest to bardzo niebezpieczne i nie rekomendujemy nikomu sprawdzać pomiarów elektrycznych. Doprowadzić one mogą do zwarcia i porażenia, co może być opłakane w skutkach, jeśli instalacja elektryczna nie jest stabilna. Co więcej, korzystanie ze zwykłych mierników bez odpowiednich zabezpieczeń może narazić nie tylko nas, ale również i samą instalację na uszkodzenia. Jeśli wszystko działało sprawnie, a tylko podejrzewaliśmy jakiekolwiek problemy, tak po własnoręcznych pomiarach może pojawić się problem, z którym sami już sobie nie poradzicie.

 

Co nieco o przeglądach instalacjach elektrycznych

Przeglądy instalacji elektrycznych to mus w każdym domu i każdym mieszkaniu, gdzie znajdują się urządzenia na prąd. Na ten moment badania instalacji elektrycznej należy robić co pięć lat. Oczywiście są sytuacje, kiedy przepisy wymagają częstszego badania. Jednakże, okresowe badanie, które odbywa się raz na 5 lat ma na celu określić czy urządzenia zostały odpowiednio zamontowane i czy nie pojawiają się żadne awarie. Warto pamiętać, że celem takiego przeglądu jest upewnienie się, że instalacja elektryczna ma sprawne połączenia, osprzęt został poprawnie zamontowany, zabezpieczenia i ośrodki ochrony od porażeń działają, a rezystancja izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów jest odpowiednia.

 

Dlaczego potrzebne jest zaświadczenie?

Przeglądy instalacji elektrycznej to bardzo ważna procedura, którą wykonać powinni tylko fachowcy z odpowiednimi narzędziami, wiedzą oraz oczywiście z odpowiednimi certyfikatami. Warto pamiętać o tym, gdyż kara za brak okresowego przeglądu instalacji elektrycznej w domu jest bardzo wysoka. W najcięższych sytuacjach wynosi ona nawet 5 tyś złotych.

Potrzebujesz w tym momencie elektryka? Zadzwoń!

Szybki kontakt

    Dzwoń o każdej porze!

     

    +48 530 555 768

    })(jQuery)